KONST / Litografier / Litografi 7964573
*
nr 796 4573
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Litografi, Petter Thoen (f. 1943), E. A, signerad, motivets mått: 40x26
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2012
kl 19:18:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 12:01:25
1
100 kr
4/12 22:22:42
2
150 kr
8/12 21:13:24
3
200 kr
8/12 22:25:28
2
250 kr
10/12 19:09:43
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier petter thoen
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
nr 796 4573
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Litografi, Petter Thoen (f. 1943), E. A, signerad, motivets mått: 40x26
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 12:01:25 | 1 | 100 kr |
4/12 22:22:42 | 2 | 150 kr |
8/12 21:13:24 | 3 | 200 kr |
8/12 22:25:28 | 2 | 250 kr |
10/12 19:09:43 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, mÃ¥lare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier petter thoen
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28